×

Technická podpora je pro zákazníky s abonentní službou GstarCAD Subscription AutoRenewal 365 poskytovaná zdarma, pro zákazníky bez abonentní služby je bezplatná v průběhu prvních 90 dní od zakoupení nové licence, resp. 30 dní od zakoupení upgradu.

Vážení zákazníci,

v termínu od 22.12.2018 do 06.01.2019 budeme fungovat v omezeném režimu. V případě, že nás nezastihnete telefonicky, nás prosím kontaktujte e-mailem anebo využijte kontaktní formulář, případně formulář technické podpory. Děkujeme za pochopení.

Přejeme Vám příjemné svátky a úspěšný nový rok.

— Tým GS SOFT

OnLine technická podpora

PON - PÁT / 08:00 - 16:00

SPUSTIT

Technická podpora

PON - PÁT / 08:00 - 16:00

ŽÁDOST O TECHNICKOU PODPORU

Kontaktujte nás

Česká republika: +420 222 746 180

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

GstarCAD

Profesionální řešení pro tvorbu technických výkresů

Univerzální 2D / 3D CAD Software

 • STABILNÍ A DOBŘE ZNÁME PROSTŘEDÍ
 • INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ
 • RYCHLÉ A OPTIMALIZOVANÉ ROZHRANÍ
 • PODPORA NEJNOVĚJŠÍHO FORMÁTU DWG 2018
 • TRVALÁ LOKÁLNÍ ANEBO SÍŤOVÁ LICENCE

DETAILNÍ POROVNÁNÍ | GSTARCAD - AUTOCAD

Obeznamte se s podporovanými vlastnostmi a funkcemi programů GstarCAD Professional a GstarCAD Standard v ucelené přehledné tabulce s porovnáním s programy AutoCAD a AutoCAD LT.

GstarCAD pod lupou

GSTARCAD JE KOMPATIBILNÍ AŽ PO VERZI DWG AUTOCADU 2019

dwg-file

Alternativní program GstarCAD je určen na kreslení, prohlížení a tisk technické výkresové dokumentace ve formátu AutoCADu / AutoCADu Lt. GstarCAD používá formát DWG jako svůj zdrojový formát pro ukládání a čtení souborů.
Autodesk však modifikuje formát DWG přibližně každé 3 roky. Uživatelé jsou tak v zájmu zachování kompatibility se svými dodavateli a zákazníky nuceni k nákupu drahých aktualizací a AutoCADu. Proto je pro Gstarsoft kompatibilita s nejnovějšími verzemi formátu DWG nejvyšší prioritou.

V současnosti je GstarCAD kompatibilní po verzi AutoCAD a AutoCAD LT 2019 (DWG formát 2018), který byl na trh uveden v Q1/2018. Pro otvírání a ukládání ve formátu DWG využívá GstarCAD knihovny programu ODA (Open Design Alliance). Cílem aliance je zpřístupnění formátu DWG ostatním vývojářům aplikace, bez ohledu na Autodesk. Gstarsoft je partnerem aliance ODA od roku 2001.

2D technické kreslenie s neobmedzenými možnosťami

Stejně jako AutoCAD, i GstarCAD vyniká univerzální funkcionalitou přesného 2D technického kreslení s prakticky neomezenými možnostmi nakreslit jakýkoliv výkres v jakékoliv podobě. Rozsah uživatelských nastavení nespočívá jen ve výběru stylu kreslení podle mezinárodních či národních norem, ale také v možnosti definovat vlastní (podnikové) standardy (individuální typy čar, šrafy, kótovací styly, rámečky, rohová razítka, kusovníky, výměry, atd.)

Navíc může uživatel v případě potřeby zanést do dokumentace i nestandardní grafické a negrafické prvky a doslova na počkání upravit výkres dle individuálních požadavků. GstarCAD Standard je alternativní produkt za zlomek ceny AutoCADu LT (2D). Na rozdíl od něho však nemá omezení týkající se používaní nadstavbových aplikací od vývojářů třetích stran.

VLAJKOVÁ LOĎ – GSTARCAD PROFESSIONAL (2D/3D)

Z hlediska postupu práce hovoříme také u GstarCADu Professional (ekvivalent "plného" AutoCADu) stále zejména o jedné z nejkomplexnějších 2D CAD aplikací s rozšířenými možnostmi pro 3D (na rozdíl od verze GstarCAD Standard).

V oblasti 3D je GstarCAD Professional schopný vytvářet (neparametrické) 3D návrhy přibližně se stejnými postupy (a omezeními) jako AutoCAD, t.j. modelování taháním profilů do 3D těles, zaoblování anebo srážení hran, přidávání a odebírání materiálů, sjednocování, odečítání a průniky těles.

GstarCAD Professional je taktéž schopen spolupracovat s "ryze" 3D CAD aplikacemi načtením jejich 3D objemových modelů uložených ve formátu ACIS (soubory .SAT) a dále je upravovat, či generovat z nich 2D pohledy a řezy, které můžou sloužit jako podklad pro finální 2D DWG dokumentaci.

GstarCAD Professional obsahuje také import z programů Autodesk 3D Studio (.3DS), funkcionalitu "Dynamické bloky", jako i Lupu (Magnifier). Do dalších verzí se připravuje funkcionalita parametrického kótování (Smart Dimensions) a geometrických vazeb.

Operační systém

 • Windows XP s SP2 anebo vyšším
 • Windows Vista s SP1 anebo vyšším (neodporúča sa)
 • Windows 7 - 32/64bit
 • Windows 8 - 32/64bit
 • Windows 10 - 32/64bit

 • MS Office Excel - 32/64bit
  (pro potřeby AutoXlsTable - bezplatní plugin pro GstarCAD)

 • Apple Mac OS, s Apple BootCamp / Parallels Desktop / VMware Fusion / VirtualBox
  (umožňuje využívat MS Windows s aplikacemi pro Windows na Mac-PC s procesory Intel)

Požadavky na hardware

 • Intel Pentium 4
 • AMD Athlon Dual Core procesor s SSE2-technologií
 • Intel Core i3 / i5 / i7

 • 512 MB RAM (Windows XP)
 • 1 GB RAM (Windows Vista / Windows 7)
 • 2 GB RAM (Windows 8 / 10)

 • 512 MB HDD anebo vyšší

 • 1024 x 768 VGA s True Color (Minimum)

SOFTWAROVÉ A HARDWAROVÉ ŠIFROVÁNÍ

dongle

GstarCAD je k dispozici ve dvou verzích, a to buď jako lokální licence (SLM) anebo jako síťové licence (NLM).

Lokální licence GstarCAD je chráněna buď softwarovým šifrováním (sériové číslo) a je možné ji spustit výlučně na autorizovaném PC, anebo je chráněna hardwarovým šifrování (USB klíč - za příplatek). Druhá volba umožňuje nainstalování GstarCADu na libovolný počet počítačů, přičemž uživatel může pracovat pouze na počítači, v kterém je USB klíč zasunut; tato možnost je ideální např. při paralelní práci v kanceláři i doma anebo při častých služebních cestách.

SDÍLENÍ SÍŤOVÝCH LICENCÍ

GstarCAD Network License Manager

Vzhledem k o něco vyšší ceně v porovnání s lokálními licencemi, jsou síťové licence ideální pro pracovní tými a větší společnosti za předpokladu, že uživatelé využívají CAD software v průměru méně než 70 - 80% své pracovní doby. U síťových licencí platí, že počet zakoupených licencí = maximální počet souběžně spuštěných licencí nainstalovaných na libovolném počtu počítačů v podnikové síti.

Výhodou síťových licencí teda je, že můžou být sdíleny v podnikové síti větším počtem uživatelů, než je celkový počet zakoupených licencí. Ne však souběžně. A právě o to se stará správce síťových licencí (GstarCAD Network License Manager - "licenční server"), který se nainstaluje na jeden z počítačů v síti (který se nevypíná). Samotná aplikace GstarCAD se nainstaluje lokálně na libovolný počet počítačů v podnikové síti. Licenční server přiděluje volné licence jednotlivým uživatelů v síti a zároveň zabezpečuje, že počet současně spuštěných licencí nepřesáhne počet zakoupených licencí. V případě, že jsou všechny licence již obsazeny, dalšímu uživateli bude licence GstarCADu poskytnuta až potom, co některý z uživatelů program GstarCAD na svém počítači ukončí.

PRO PROGRAMÁTORY A VÝVOJÁŘE

Vyvíjíte aplikaci pro AutoCAD na profesionální úrovni anebo jen pro vlastní potřebu? Chtěli by jste ji migrovat na GstarCAD a dát k dispozici i ostatním uživatelům? GstarCAD představuje otevřenou CAD-platformu, která v obou verzích, Standard a Professional, nabízí plnou podporu pro všechny vývojáře nadstaveb, kteří mají zájem dodávat svou aplikaci uživatelům GstarCADu.

GstarCAD podporuje následující rozhraní API: VBA, GRX (obdoba ARX - AutoCAD Runtime Extension pro aplikace napsané v C anebo C ++), LISP a .NET. Jaké další API ještě potřebujete? Neváhejte a kontaktujte nás. Poskytneme vám potřebnou dokumentaci a licenci GstarCAD pro vývojáře zcela bezplatně, takže migrace bude jen jednoduchý krok.

 

PROFESNÍ MODULY CADPROFI A KNIHOVNY SYMBOLŮ V CP-SYMBOLS

Existuje mnoho nezávislých vývojářů různých nadstaveb, pluginů a doplňkových modulů. Autor (Gstarsoft) ani distributor (GS SOFT) nepreferují žádnou z nadstaveb, ale nechávají volbu na uživateli. Pokud jste doposud nenašli vhodnou aplikaci pro vaši profesi, můžete si vybrat některý z profesních modulů CADprofi, které máme přímo ve své nabídce.

Profesní moduly CADprofi Architectural, Mechanical, Electrical a HVAC & Piping (TZB) jsou nadstavbové moduly, které lze objednat k verzím GstarCAD Standard, GstarCAD Professional, AutoCAD anebo AutoCAD LT (pro AutoCAD LT je nutný doplňkový modu ManuSoft LTX™). Dodatečnou instalací přídavných modulů se rozšíří menu GstarCADu (AutoCADu) o specializované funkce pro příslušnou profesi.

 

KOUPIT NOVOU LICENCI GSTARCAD, PROFESNÍ MODULY CADPROFI, UPGRADE,
X-GRADE, DOPLŇKY A ROZŠÍŘENÍ ...

S novou licencí anebo upgradem, si můžete objednat také Subscription AutoRenewal 365 na první rok zdarma. Pokud objednávku zadáte Online, získáte i dodatečnou slevu 700 Kč.

Rozhraní CLASSIC

Preferujete vzhled aplikace starších verzí AutoCADu?


Dlouholetým "autocadistům" bude možná vyhovovat vzhled aplikace, jaký měli starší verze AutoCADu. Žádný problém! Přepněte na "GstarCAD Classic". Zobrazí se vám klasické uživatelské rozhraní s nástrojovými lištami a kaskádovým roletovým menu.

Další důvody pro GstarCAD?

Jazyková lokalizace

Multijazyková licence GstarCAD znamená, že v rámci jednoho sériového čísla můžete stáhnout, nainstalovat a aktivovat program v libovolné jazykové verzi, která je dostupná (včetně české, anglické, německé, atd.), anebo volbu kdykoliv změnit.

Přizpůsobení aplikace

Přeneste si z AutoCADu svá uživatelská nastavení a konfigurační soubory, jako jsou typy čar (LIN), šrafovací vzory (PAT), fonty (SHP / SHX), menu (MNU), kótovací styly, vykreslovací styly, šablony výkresů (DWT) atd., rychle a jednoduše do GstarCADu.

Inteligentní tabulky

Přepojte grafické informace z vašich CAD návrhů s tabulkami MS Excel pomocí bezplatného pluginu GstarCAD AutoXls Table pro výpočty týkající se počtu kusů, výpočtů ploch anebo délek. Asociativita zajistí automatickou aktualizaci hodnot při změně.

Podpora mobility

Pro smartphony a tablety se systémem Android anebo Apple iOS, je k dispozici bezplatný mobilní CAD prohlížeč - GstarCAD DWG-FastView (GstarCAD Mobile Client). Placená verze Pro navíc umožňuje ukládat a synchronizovat změny zpátky do počítače.

Převodník z PDF do DXF

Převodník konvertuje výkresy PDF (Adobe Reader) do formátu DXF (textová forma DWG) s možností jejich další CAD editace a uložení do DWG. Převodník konvertuje pouze vektorové PDF soubory. Rastrové soubory lze ve výkresech použít jako podklad (Underlay).

Online podpora

Naše Online technická podpora GstarCAD Quick Support vám šetří čas a náklady. Nemusíte nikam cestovat ani vy, ani náš technik. Připojením ke vzdálené ploše můžeme vidět vaši obrazovku a společně váš případ konzultovat rychleji, bez zbytečného zdržení.

Zdarma na 30 dní

Plná verze zdarma na 30 dní vám umožní GstarCAD nezávazně vyzkoušet. Následně si můžete objednat komerční licenci anebo ponechat exspirovanou zkušební verzi jako nejrozsáhlejší bezplatný DWG prohlížeč (bez možnosti ukládání změn).

Férové ceny

Ušetřete s trvalými licencemi GstarCADu až 85% v porovnaní s náklady za AutoCAD! GstarCAD Standard je alternativou za AutoCAD LT za cca. 30% ceny a GstarCAD Professional představuje alternativu "plné" verze AutoCADu za cca. 15% ceny.

TOP