×

Technická podpora je pro zákazníky s abonentní službou GstarCAD Subscription AutoRenewal 365 poskytovaná zdarma, pro zákazníky bez abonentní služby je bezplatná v průběhu prvních 90 dní od zakoupení nové licence, resp. 30 dní od zakoupení upgradu.

Vážení zákazníci,

v termínu od 23.12.2020 do 10.01.2021 budeme fungovat v omezeném režimu. V případě, že nás nezastihnete telefonicky, nás prosím kontaktujte e-mailem anebo využijte kontaktní formulář, případně formulář technické podpory. Děkujeme za pochopení.

Přejeme Vám příjemné svátky a úspěšný nový rok.

— Tým GS SOFT

OnLine technická podpora

PON - PÁT / 08:00 - 16:00

SPUSTIT

Technická podpora

PON - PÁT / 08:00 - 16:00

ŽÁDOST O TECHNICKOU PODPORU

Kontaktujte nás

Česká republika: +420 222 746 180

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

PREV
NEXT

GSTARCAD

PREZENTACE PRODUKTU

DESIGN
MENU

Klasický vzhled, jako u starších verzí AutoCADu, nebo nový moderní design s pásem karet Ribbon.

PÁS
KARET

Přepínání záložek na páse karet RIBBON s příkazy seskupenými do funkčních oblastí.

ZÁLOŽKY
SOUBORŮ

Pás několika současně otevřených DWG výkresů s možností libovolně se mezi nimi přepínat.

PRACOVNÍ
PLOCHA

Kreslení a modifikace výkresů pomocí kurzoru a kontextové menu na pravé tlačítko myši.

TÉMATA
A VZHLED

Předvolená témata aplikace a zapínání / vypínání panelů nástrojů, menu, souborů, atd.

LIŠTA
APLIKACE

Obsahuje název a verzi programu, název výkresu a zůstávající počet dní zkušební doby.

GstarCAD 2016 - vzhľad programu

STAVOVÝ
ŘÁDEK

Zobrazuje informace o aktuálních souřadnicích anebo rychlou nápovědu ke hledaným příkazům.

MODEL
LAYOUT

Přepínání mezi modelovým a výkresovým prostorem s libovolným počtem listů "Layoutů".

O PŘESNÉ
RÝSOVÁNÍ

se postarají nástroje jako krok, rastr, uchopení objektů, trasování objektů, měřítka, atd.

LUPA
(MAGNIFIER)

se zapne stisknutím rolovacího tlačítka myši. Je možné nastavit styl, tvar, míru přiblížení a pod.

PŘÍKAZOVÝ
ŘÁDEK

Klasický, ale užitečný způsob zadávání příkazů, jejich možností a hodnot na klávesnici.

DYNAMICKÝ
VSTUP

nově také s integrací příkazového řádku zvyšuje koncentraci na dizajn a snižuje zátěž pro oči.

GSTARCAD JE KOMPATIBILNÍ AŽ PO VERZI DWG AUTOCADU 2016

dwg-fileAlternativní program GstarCAD je určen na kreslení, prohlížení a tisk technické výkresové dokumentace ve formátu AutoCADu  / AutoCADu Lt. GstarCAD používá formát DWG jako svůj zdrojový formát pro ukládání a čtení souborů.

Autodesk však modifikuje formát DWG přibližně každé 3 roky. Uživatelé jsou tak v zájmu zachování kompatibility se svými dodavateli a zákazníky nuceni k nákupu drahých aktualizací a AutoCADu. Proto je pro Gstarsoft kompatibilita s nejnovějšími verzemi formátu DWG nejvyšší prioritou.

V současnosti je GstarCAD kompatibilní po verzi AutoCAD a AutoCAD LT 2016 (DWG formát 2013), který byl na trh uveden v Q1/2015. Pro otvírání a ukládání ve formátu DWG využívá GstarCAD knihovny programu ODA (Open Design Alliance). Cílem aliance je zpřístupnění formátu DWG ostatním vývojářům aplikace, bez ohledu na Autodesk. Gstarsoft je partnerem aliance ODA od roku 2001.

 

2D TECHNICKÉ KRESLENÍ S NEOMEZENÝMI MOŽNOSTMI

Stejně jako AutoCAD, i GstarCAD vyniká univerzální funkcionalitou přesného 2D technického kreslení s prakticky neomezenými možnostmi nakreslit jakýkoliv výkres v jakékoliv podobě. Rozsah uživatelských nastavení nespočívá jen ve výběru stylu kreslení podle mezinárodních či národních norem, ale také v možnosti definovat vlastní (podnikové) standardy (individuální typy čar, šrafy, kótovací styly, rámečky, rohová razítka, kusovníky, výměry, atd.)

Navíc může uživatel v případě potřeby zanést do dokumentace i nestandardní grafické a negrafické prvky a doslova na počkání upravit výkres dle individuálních požadavků. GstarCAD Standard je alternativní produkt za zlomek ceny AutoCADu LT (2D). Na rozdíl od něho však nemá omezení týkající se používaní nadstavbových aplikací od vývojářů třetích stran.

VLAJKOVÁ LOĎ – GSTARCAD PROFESSIONAL (2D/3D)

Z hlediska postupu práce hovoříme také u GstarCADu Professional (ekvivalent "plného" AutoCADu) stále zejména o jedné z nejkomplexnějších 2D CAD aplikací s rozšířenými možnostmi pro 3D (na rozdíl od verze GstarCAD Standard).

V oblasti 3D je GstarCAD Professional schopný vytvářet (neparametrické) 3D návrhy přibližně se stejnými postupy (a omezeními) jako AutoCAD, t.j. modelování taháním profilů do 3D těles, zaoblování anebo srážení hran, přidávání a odebírání materiálů, sjednocování, odečítání a průniky těles.

GstarCAD Professional je taktéž schopen spolupracovat s "ryze" 3D CAD aplikacemi načtením jejich 3D objemových modelů uložených ve formátu ACIS (soubory .SAT) a dále je upravovat, či generovat z nich 2D pohledy a řezy, které můžou sloužit jako podklad pro finální 2D DWG dokumentaci.

GstarCAD Professional obsahuje také import z programů Autodesk 3D Studio (.3DS), funkcionalitu "Dynamické bloky", jako i Lupu (Magnifier). Do dalších verzí se připravuje funkcionalita parametrického kótování (Smart Dimensions) a geometrických vazeb.

OPERAČNÍ SYSTÉM

 • Windows XP s SP2 anebo vyšší
 • Windows Vista s SP1 anebo vyšší (nedoporučuje se)
 • Windows 7 - 32/64bit
 • Windows 8 - 32/64bit
 • Windows 10 - 32/64bit

 • MS Office Excel - 32/64bit
  (pro potřeby AutoXlsTable - bezplatní plugin pro GstarCAD)

 • Apple Mac OS, s Apple BootCamp / Parallels Desktop / VMware Fusion / VirtualBox
  (umožňuje využívat MS Windows s aplikacemi pro Windows na Mac-PC s procesory Intel)

 

Softwarové vs. hardwarové šifrování

 • Intel Pentium 4
 • AMD Athlon Dual Core procesor s SSE2-technológií
 • Intel Core i3 / i5 / i7

 • 512 MB RAM (Windows XP)
 • 1 GB RAM (Windows Vista / Windows 7)
 • 2 GB RAM (Windows 8 / 10)

 • 512 MB HDD anebo vyšší

 • 1024 x 768 VGA s True Color (Minimum)

SOFTWAROVÉ A HARDWAROVÉ ŠIFROVÁNÍ

dongle

GstarCAD je k dispozici ve dvou verzích, a to buď jako lokální licence (SLM) anebo jako síťové licence (NLM).

Lokální licence GstarCAD je chráněna buď softwarovým šifrováním (sériové číslo) a je možné ji spustit výlučně na autorizovaném PC, anebo je chráněna hardwarovým šifrování (USB klíč - za příplatek). Druhá volba umožňuje nainstalování GstarCADu na libovolný počet počítačů, přičemž uživatel může pracovat pouze na počítači, v kterém je USB klíč zasunut; tato možnost je ideální např. při paralelní práci v kanceláři i doma anebo při častých služebních cestách.

SDÍLENÍ SÍŤOVÝCH LICENCÍ

GstarCAD Network License Manager

Vzhledem k o něco vyšší ceně v porovnání s lokálními licencemi, jsou síťové licence ideální pro pracovní tými a větší společnosti za předpokladu, že uživatelé využívají CAD software v průměru méně než 70 - 80% své pracovní doby. U síťových licencí platí, že počet zakoupených licencí = maximální počet souběžně spuštěných licencí nainstalovaných na libovolném počtu počítačů v podnikové síti.

Výhodou síťových licencí teda je, že můžou být sdíleny v podnikové síti větším počtem uživatelů, než je celkový počet zkkoupených licencí. Ne však souběžně. A právě o to se stará správce síťových licencí (GstarCAD Network License Manager - "licenční server"), který se nainstaluje na jeden z počítačů v síti (který se nevypíná). Samotná aplikace GstarCAD se nainstaluje lokálně na libovolný počet počítačů v podnikové síti. Licenční server přiděluje volné licence jednotlivým uživatelů v síti a zároveň zabezpečuje, že počet současně spuštěných licencí nepřesáhne počet zakoupených licencí. V případě, že jsou všechny licence již obsazeny, dalšímu uživateli bude licence GstarCADu poskytnuta až potom, co některý z uživatelů program GstarCAD na svém počítači ukončí.

PRO PROGRAMÁTORY A VÝVOJÁŘE

Vyvíjíte aplikaci pro AutoCAD na profesionální úrovni anebo jen pro vlastní potřebu? Chtěli by jste ji migrovat na GstarCAD a dát k dispozici i ostatním uživatelům? GstarCAD představuje otevřenou CAD-platformu, která v obou verzích, Standard a Professional, nabízí plnou podporu pro všechny vývojáře nadstaveb, kteří mají zájem dodávat svou aplikaci uživatelům GstarCADu.

GstarCAD podporuje následující rozhraní API: VBA, GRX (obdoba ARX - AutoCAD Runtime Extension pro aplikace napsané v C anebo C ++), LISP a .NET. Jaké další API ještě potřebujete? Neváhejte a kontaktujte nás. Poskytneme vám potřebnou dokumentaci a licenci GstarCAD pro vývojáře zcela bezplatně, takže migrace bude jen jednoduchý krok.

PROFESNÍ MODULY CADPROFI A KNIHOVNY SYMBOLŮ V CP-SYMBOLS

Existuje mnoho nezávislých vývojářů různých nadstaveb, pluginů a doplňkových modulů. Autor (Gstarsoft) ani distributor (GS SOFT) nepreferují žádnou z nadstaveb, ale nechávají volbu na uživateli. Pokud jste doposud nenašli vhodnou aplikaci pro vaši profesi, můžete si vybrat některý z profesních modulů CADprofi, které máme přímo ve své nabídce.

Profesní moduly CADprofi Architectural, Mechanical, Electrical a HVAC & Piping (TZB) jsou nadstavbové moduly, které lze objednat k verzím GstarCAD Standard, GstarCAD Professional,  AutoCAD anebo AutoCAD LT (pro AutoCAD LT je nutný doplňkový modu ManuSoft LTX™).  Dodatečnou instalací přídavných modulů se rozšíří menu GstarCADu (AutoCADu) o specializované funkce pro příslušnou profesi.

DETAILNÍ POROVNÁNÍ | GSTARCAD - AUTOCAD

Obeznamte se s podporovanými vlastnostmi a funkcemi programů GstarCAD Professional a GstarCAD Standard v ucelené přehledné tabulce s porovnáním s programy AutoCAD a AutoCAD LT.

GSTARCAD CLASSIC

Preferujete vzhled aplikace starších verzí AutoCADu?


Dlouholetým "autocadistům" bude možná vyhovovat vzhled aplikace, jaký měli starší verze AutoCADu. Žádný problém! Přepněte na "GstarCAD Classic". Zobrazí se vám klasické uživatelské rozhraní s nástrojovými lištami a kaskádovým roletovým menu.

KOUPIT NOVOU LICENCI GSTARCAD, PROFESNÍ MODULY CADPROFI, UPGRADE, X-GRADE, DOPLŇKY A ROZŠÍŘENÍ ...

S novou licencí anebo upgradem, si můžete objednat také Subscription AutoRenewal 365 na první rok zdarma. Pokud objednávku zadáte Online, získáte i dodatečnou slevu 700 Kč .
TOP