×

Technická podpora je pro zákazníky s abonentní službou GstarCAD Subscription AutoRenewal 365 poskytovaná zdarma, pro zákazníky bez abonentní služby je bezplatná v průběhu prvních 90 dní od zakoupení nové licence, resp. 30 dní od zakoupení upgradu.

Vážení zákazníci,

v termínu od 23.12.2020 do 10.01.2021 budeme fungovat v omezeném režimu. V případě, že nás nezastihnete telefonicky, nás prosím kontaktujte e-mailem anebo využijte kontaktní formulář, případně formulář technické podpory. Děkujeme za pochopení.

Přejeme Vám příjemné svátky a úspěšný nový rok.

— Tým GS SOFT

OnLine technická podpora

PON - PÁT / 08:00 - 16:00

SPUSTIT

Technická podpora

PON - PÁT / 08:00 - 16:00

ŽÁDOST O TECHNICKOU PODPORU

Kontaktujte nás

Česká republika: +420 222 746 180

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

GstarCAD 2019

Novinky a vylepšení

GstarCAD Collaborative Design

Systém spolupráce

Pracujete s rozsáhlými anebo komplexními výkresy? Je pro týmovou práci důležité spolupracovat v rámci jednoho výkresového souboru? Díky GstarCAD Collaborative Design je tato spolupráce možná.

GstarCAD Collaborative Design je řešení v podobě vestavěného pluginu, dostupného pro platformu GstarCAD (je součástí GstarCADu).  Systém spolupráce pomáhá CAD návrhářům pracovat společně na jednotlivých referenčních výkresech současně; řídí jednotlivé revize výkresů; spravuje média, velké nebo složité projekty s lehkostí a spolehlivostí a snižuje komunikační bariéry v různých průmyslových odvětvích.

NOVÉ FUNKCE

navrženy pro snadnější ovládání

Redefinovat blok

Nyní nabízí nástroj Design Center rychlý způsob pro aktualizaci instancí bloku. Funkce Redefinovat blok umožňuje přepsat každou instanci bloku beze změny názvu bloku, vše se zachování původní pozice bloku. Případně, pokud kopírujete novější verzi bloku do aktivního výkresu, blok se neaktualizuje – místo toho bude obsažena definice bloku aktivního výkresu. Při redefinovaní bloku není tedy potřebné nic mazat, čistit a kopírovat.

Kontrola pravopisu

Nyní funkce Mtext podporuje také kontrolu pravopisu psaného textu. V případě chybného zadání bude slovo zvýrazněno červeným podtržením. Program nyní nabízí i možnost opravy textu výběrem alternativního slova ze seznamu návrhů anebo přidat slovo mezi návrhy, do slovníku.

Pracovní prostor

Nový příkaz WORKSPACE (Pracovní prostor) umožňuje vytvořit, změnit a uložit aktuální pracovní prostor. Ribbon menu a menu Classic si nyní můžete si přizpůsobit dle vašich potřeb mnohem snadněji.

Cyklický výběr

Nová systémová proměnná SELECTIONCYCLING umožňuje rychle vybrat překrývající se objekty výkresu a kontrolovat nastavení výběru objektů.

Vložení cesty pro porovnání výkresů

Nyní lze v rámci příkazového řádku, po spuštění příkazu pro porovnávání výkresů (-CMP), zadat souborovou cestu k původnímu, novému výkresu a určit cestu pro uložení výkresu s porovnáním.

Nastavení skrytých zpráv

V rámci dialogu Možnosti, na kartě „Uživatelské nastavení“, naleznete novou možnost „Nastavení skrytých zpráv“, která řídí zobrazovaní předchozích skrytých zpráv. Pokud byla zpráva skryta, může být opět viditelná a reaktivovaná.

MOVEBAK

Nová systémová proměnná MOVEBAK změní cílovou složku pro záložní soubory výkresů (BAK). Po zadání složky je záložní soubor BAK výkresu umístěn do této složky po každém uložení.

Importovat rozvržení jako listy

Nyní můžete pomocí Správce sady listů importovat další rozvržení do souboru sady listů.

Systémové proměnné související se šrafami

Bylo implementováno vícero systémových proměnných, které souvisejí se šrafami: HPANNOTATIVE, HPISLANDDETECTION, HPMAXAREAS, HPORIGINSTOREASDEFAULT, HPQUICKPREVTIMEOUT, HPLASTPATTERN, HPLAYER, HPLINETYPE, HPPICKMODE a HPRELATIVEPS.

Pravé tlačítko myši + metoda tažení

Použitím pravého tlačítka myši + tažení lze vybrat objekt a držením pravého tlačítka přetáhnou objekt na jinou pozici. Po uvolnění pravého tlačítka lze z kontextového menu zvolit z různých možností jako jsou Přesunout, Kopírovat, Vložit jako blok.

Vytvořit tvar

Nový příkaz MKSHAPE vytváří tvar definovaný na základě vybraných objektů. Nyní můžete vytvořit vlastní typ čáry snadným způsobem. Pokud vytvoříte tvar přesahující 2200 bajtů, MKSHAPE vytvoří komplexní geometrii tvarů ve formě jednoduchého tvaru.

Měřítko výřezu

Nový příkaz VPSCALE informuje prostřednictvím příkazového řádku o reálném měřítku aktuálního výřezu vybraného rozvržení.

TOP